پیام خود را بنویسید

فرایند پذیرش مقالات

 | تاریخ ارسال: 1398/7/23 | 
مراحل کلی روند ارسال و پذیرش  مقاله در مجله علوم روانشناختی
فراخوان چاپ مقاله برتر
به اطلاع می‌رساند در هر شماره حداکثر یک مقاله از دانشگاه‌های برتر، که دارای کیفیت بالا بوده  و از نوآوری در موضوع، محتوا و روش تحقیق و نوشته علمی  برخوردار است به صورت رایگان انجام می شود.

۱. مرحله ثبت نام در سامانه
قبل از اقدام به ثبت نام ، نویسندگان محترم توجه نمایند به دلیل دریافت حجم زیادی از مقاله ها، این مجله گرایش به پذیرش مقاله های مستخرج از پایان نامه های دکتری و یا طرحهای  پژوهشی مصوب شماره دار را در اولویت ورود به پروسه داوری دارد. مقاله های مستخرج از پایان نامه های کارشناسی ارشد در صورتی که از نظر پیشینه ادبیاتی، نوشته علمی، بیان مساله، روش تحقیق، پیشینه دانشگاهی و اساتید راهنما بسیار قوی باشد به پروسه داوری وارد می شود.

در این مرحله نویسنده(گان) محترم قبل از ارسال مقاله خود ضروری است تا به عنوان یک کاربر جدید، اطلاعات هویتی خود را سامانه رسمی مجله ثبت نمایند. بدین منظور ابتدا با مراجعه به صفحه اصلی مجله، در قسمت بالا سمت چپ وب سایت  بر روی ثبت نام کلیک کرده و سپس در صفحه ثبت نام اطلاعات شخصی و دانشگاهی  وارد نمایید.

۲،  مرحله ارسال مقاله
به منظورارسال مقاله، پس از ورود به سامانه می توانید با ورود نام کاربری و گذرواژه، وارد «صفحه شخصی» خود شوید و  بر روی « فرم ارسال مقاله جدید» کلیلک نمایید و در مرحله بعد فرم تعهدنامه  و فرم تعارض منافع را دانلود و پر نمایید تا در  ارسال مقاله  بارگذاری نمایید و در نهایت مشخصات مقاله خود را وارد نمایید.


 ۳. ارزیابی اولیه مقاله
در این مرحله مقاله از نظر بسیاری از موارد و اینکه آیا با گستره محتوایی و اهداف مجله تناسب دارد یا خیر، مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورت تشخیص عدم تناسب با گستره محتوایی، مقاله رد می شود و در غیر اینصورت می تواند به شرط رعایت فرمت مجله وارد روند داوری اولیه شود. در این مرحله مقاله به دقت مطالعه می شود، و فقط چنانچه اشکالات قابلیت اصلاح داشته باشد به پروسه داوری های بعدی وارد می شود. در غیر این صورت مقاله رد ونظر داوری برای نویسنده قابل مشاهده می شود.

۴. تصمیم گیری در مورد مقاله
در این مرحله پس از اخذ نظر داوران، و ملاحظه توسط سردبیریا جانشین سردبیر در خصوص، رد، اصلاح یا پذیرش مقاله تصمیم گیری می شود و مقاله هایی که قابلیت رفع اصلاح و قابلیت چاپ دارند به اطلاع نویسندگان رسانده می شود پس از اخذ نظر داوران، هیئت تحریریه بر اساس نظر داوران که در خصوص، رد، اصلاح یا پذیرش با رفع اصلاحات جزئی، کلی، و بازبینی مجدد نظر داده اند، تصمیم گیری می شود. در صورتی که نظرات برعدم پذیرش مقاله بود، نامه عدم پذیرش مقاله به نویسندگان ارسال و مقاله از چرخه بررسی خارج می گردد.


۵. ادامه روند پذیرش
مقاله هایی که با انجام اصلاحات قابلیت پذیرش و جاپ دارند برای ورود به پروسه بعدی که اطلاع به نویسندگان، پرداخت هزینه مقاله، ملاحظه دقیق و انجام اصلاحات گام به گام توسط نویسنده، و چک و بررسی های مجدد توسط داورنهایی است وارد می شود. نتایج داور ها به شکل فایل word است که در قسمت داوری و دریافت فایل فراگزاری شده می توان داونلود و اصلاحات را ملاحظه و به دقت اعمال کرد. داوری مجله هم به شکل pdf است که نیاز به مطالعه دقیق و چِک کردن مقاله و اصلاح دارد.
بعد ازاین مرحله مقاله به ترتیب برای دو داور دیگر که یکی از این دو داور داور نهایی است برای چک نهایی اصلاحات انجام شده توسط نویسندگان که با هایلایت زرد و در صورت نیاز کامنت انجام شده است ارسال می شود. حداکثر زمان این پروسه به شرط انجام دقیق اصلاحات و ارسال به موقع توسط نویسندگان مدت یک ماه در نظر گرفته شده است. در صورتی که نویسنده ای بدون توجه به نظر داورمقاله را با اشکال بارگزاری کند و منجر به ورود به پروسه های دیگر بازبینی مجدد و داوری اضافه گردد این زمان نه تنها ممکن است طولانی تر شود بلکه ممکن است متحمل داوری مجدد کردد.

۶. آماده ویرایش شدن مقاله
در هر مرحله از داوری وقتی موقعیت مقاله در حالت آماده ویرایش است نویسندگان مقاله می توانند بعد از رفع اصلاحات داوران و ویراستار و هایلایت کردن آنها و تکمیل مشخصات و سمت های نویسنده(گان)

هم در پروفایل شخصی و هم درنسخه بانام اقدام و مقاله را در هر دو قسمت بانام و بدون نام بارگزاری کنند.

۷. صدور نامه پذیرش
در صورتی که انجام اصلاحات توسط داور نهایی و سردبیر تایید گردد، روند صدور پذیرش آغاز می شود. لازم به توضیح است درنامه پذیرش سال و ماه چاپ مقاله درج می شود، نامه به  شکل آنلاین است و قابلیت دانلود و چاپ دارد، و قابلیت بررسی و مشاهده توسط نویسنده و دانشگاه مربوطه را دارد. برای بررسی صحت نامه پذیرش توسط دانشگاه مربوطه، این نامه تا قبل از چاپ مقاله قابلیت بررسی و مشاهده دارد که پژوهش دانشگاه می تواند با اخذ رمز و پسورد ورود به سایت از دانشجو صحت و اصالت نامه پذیرش را مورد ملاحظه قرار دهد.  درخواست هر گونه اصلاحی چه در نامه پذیرش و جه در اصل مقاله هزینه در بر دارد. بنابراین نویسندگان محترم برای جلوگیری از پرداخت هزینه مجدد برای رفع اصلاحات مجدد و اسامی نویسندگان به صفحه آرایی مجدد و بارگزاری مجدد توسط ادمین مقاله خود را در مرحله نهایی با دقت انجام داده و بارگزاری نمایند و اسامی را با دقت و با طبق فرمت مجله تنظیم نمایند.


۸. چاپ و انتشار مقاله
مقاله های اصلاح شده وارد مرحله صفحه آرایی و چاپ خواهند شد. بعد از صفحه آرائی و یا چاپ هرگونه درخواست اصلاح فقط با اخذ هزینه انجام می شود.


۹. هزینه پذیرش عادی در مجله علوم روانشناختی به طور معمول وعادی دویست هزار تومان برای داوری اولیه که حتی در صورت رد مقاله غیر قابل برگشت است ویک میلیون و پانصد هزار تومان پذیرش مقاله که با توجه به حجم مقالات دریافت شده در صورت کیفیت بالای مقاله در یک بازه زمانی پنج تا شش ماهه اخذ پذیرش امکان پذیر است.
 
توجه: با توجه به ماهنامه بودن و نیاز به سرعت و درخواست پذیرش و چاپ سریع، بر اساس یک داوری دقیق و در یک زمان یک ماهه برای اخذ پذیرش سریع در مجله امکان پذیر است، که لازم است قبل از واریز هزینه داوری اولیه درخواست خود را اعلام نمایید. بدیهی است با توجه به کیفیت دقت نویسندگان و توجه و بی‌توجهی به راهنما و اصلاحات این زمان ممکن است زودتر یا دیرتر از زمان گفته شده انجام شود.  شماره کارت پرداخت هزینه‌ها : ۴۲۹۹ ۶۶۴۶ ۳۳۷۷ ۶۱۰۴ به نام سودابه ارشادی منش مدیر مسئول مجله
شماره واتس‌آپ مجله در موارد ضروری و در مواردی که پاسخ به سوال شما در این راهنما نیست: ۰۹۱۲۲۱۷۴۹۷۱

دکتر سودابه ارشادی منش
مدیر مسئول و جانشین سردبیر مجله علوم روانشناختی


 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 6948 بار   |   دفعات چاپ: 332 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله علوم روانشناختی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Journal of psychologicalscience

Designed & Developed by : Yektaweb

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial (CC BY-NC)