پیام خود را بنویسید

خوش آمدید

مجله علوم روانشناختی

مجله علوم روانشناختی یک نشریه علمی-پژوهشی، و کاربردی در قلمروهای تحوّلی، بالینی، پرورشی و اجتماعی با داوری دو سو ناشناس و دسترسی آزاد است که از سال ۱۳۸۰ توسط دکتر محمود منصور مدیر مسئول مجله راه با اهدف‌ و انگیزه‌های علمی راه‌اندازی شده است. این مجله برای شناساندن روانشناسی علمی و استقرار آن به مقیاس ملّی از راه ترغیب بررسی‌های تطبیقی در دو دامنه بنیادی و به‌کار بسته تلاش می‌نماید. گسترش یافته‌ها، فناوری‌ها و عمل‌پردازی‌های روان‌شناختی در سطح درون فرهنگی و بین فرهنگی با تأکید بر تحقق پژوهش‌های میدانی و ارائه و انتقاد نظریه‌ها از دیگر اهداف علمی مجله است. همچنین مجله علوم روانشناختی به ایجاد شرایط مبادله فکری در سطح صنفی و حرفه‌ای بین روان‌شناسان در پهنه همکاری‌های ملی و بین‌المللی همت گمارده است. بنابراین، این مجله تلاش دارد برای ارتقای علمی تلاش نماید که سبک ارائۀ نوشته‌ها در قالب گزارش فرایند یک پژوهش علمی مبتنی بر ملاحظات روش‌شناختی امروزی را مورد تأکید مؤلفان مقالات قرار دهد. همچنین در قالب بررسی‌های فراتحلیلی به منظور دستیابی به صورت‌بندی‌های مفهومی نوین و در قالب برگردان‌های ناب آثار مـﺅلفان نامی و یا مربوط به تحلیل این نوع آثار باشد. یکی دیگر از مزایای مجله یکسان‌سازی اصطلاحات و کاربرد صحیح‌ترین کتابت تلفظ اسامی خارجی است و منابع و مآخذ، جدول‌ها، نمودارها، نمایاننده‌ها براساس راهنمای معیارهای جدید ارائه مقاله‌های علمی، که مجموعه‌ای از آنها توسط APA  ویرایش هفتم توین می‌شود.

 *****************************************************
اطلاعات کتابشناختی نشریه:

عنوان نشریه:  مجله علوم روانشناختی
صاحب امتیاز: انتشارات دکتر محمود منصور. بنا بر مجوز شماره ۳/۹۱۰۴ صادره از کمیسیون نشریات علمی کشور (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، مجله علوم روان‌شناختی از درجه علمی-پژوهشی برخوردار است. این مجله از سال ۱۳۸۰ منتشر شده و دارای مجوز شماره ۷۱۴۶۴ از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
ناشر: انتشارات دکتر محمود منصور
 عنوان انگلیسی نشریه: Journal of Psychological Science
دسته‌بندی موضوعی: علوم انسانی روان‌شناسی.
حوزه‌های موضوعی نشریه: روانشناسی تحولی، بالینی، شناختی، رفتاری، و اجتماعی، روان‌درمانی، روان‌تحلیل‌گری، انسان‌گرایی، و عصب‌روان‌شناسی.
درجه علمی: علمی-پژوهشی
بنیانگذار و صاحب امتیاز: دکتر محمود منصور
مدیر مسئول و جانشین سردبیر: دکتر سودابه ارشادی‌منش
سردبیر: دکتر محمدعلی بشارت
مدیر پژوهشی -اجرائی: دکتر سوگل قاسمی
هماهنگی و پیشبرد: دکتر فرانک منصور
تاریخ آغاز اعتبار:  ۰۱ / ۱۰ / ۱۳۸۰
نوع داوری: دوسو ناشناس و گمنام
میانگین بازه زمانی بررسی اولیه مقالات دریافتی: حداقل ۱۰ روز
میانگین زمان داوری: ۳ تا ۴ ماه، حداقل دو داور    
درصد پذیرش مقالات: ۳۰ درصد
فاصله انتشار: ماهنامه
زبان نشریه:  فارسی (چکیده مبسوط و منابع به انگلیسی)                  
نوع انتشار:  الکترونیکی
نوع دسترسی: رایگان (تمام متن)
شاپای چـــــاپی: ۱۷۳۵۷۴۶۲
 شاپای الکترونیکی: ۲۶۷۶۶۶۳۹
شیوه استناددهی: APA
تلفن:   ۰۹۱۲۲۱۷۴۹۷۱ | زمان تماس ساعت ۹ صبح تا ۴ عصر. شماره واتس‌آپ مجله در موارد ضروری و در مواقعی که پاسخ به سؤال شما در راهنمای نویسندگان نیست.
تماس: از طریق رایانامه و یا پیام درون سایتی اقدام نمایید.
رایانامه مجله: sue.ershadigmail.com
رایانامه پشتیبان مجله: infopsychologicalscience.ir
آدرس اینترنتی: https://psychologicalscience.ir
هزینه پذیرش نهایی و انتشار:  دارد (بعد از پذیرش نهایی مقاله، مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰ هزار تومان| یک میلیون و پانصد هزار تومان)
هزینه چاپ مقاله در نشریه: پس از  پذیرش و تأیید نهایی مقاله، نویسنده باید مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰ هزار تومان (یک میلیون و پانصد هزار تومان) جهت هزینه‌های داوری و چاپ واریز گردد؛ و در سامانه مجله بارگذاری نماید.
حق‌مؤلف (کپی‌رایت) مقالات: نشریه تابع قوانین بین‌المللی حق نشر همگانی کرییتیو کامنز (CC BY-NC-ND) است. حق‌مؤلف مقالات از آن نویسندگان است و نویسندگان مالک و صاحب حق‌مؤلف اثر خود هستند.
نوع دسترسی: دسترسی آزاد به مقالات «مجله علوم روانشناختی» بر اساس  مجوز کرییتیو کامنز (CC BY-NC-ND)
کمیته بین‌المللی اخلاق نشر (کوپ): «مجله علوم روانشناختی» با احترام به قوانین اخلاق نشر، تابع راهنماها، اصول و قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) است و از آیین‌نامۀ اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می‌کند.
سیاست مبارزه با سرقت ادبی و همانندجویی: بر اساس قرارداد با شرکت یکتاوب تمامی مقالات ارسالی به «مجله علوم روانشناختی» قبل از ورود به فرایند داوری از طریق نرم‌افزارهای مشابهت‌یاب، همتایاب و سمیم‌نور بررسی خواهند شد.
******************************************************
نکات قابل توجه نویسندگان: نشریه بعد از داوری و برای چاپ مقاله، هزینه انتشار (یک میلیون و پانصد هزار تومان) دریافت خواهد کرد؛ اما  بازنشر اطلاعات در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است. با توجه به درخواست کمیسیون نشریات علمی کشور، ثبت و نمایش شناسه رایگان ORCID و استفاده از رایانامه دانشگاهی یا سازمانی برای نویسندگان مقالات الزامی است. بنابراین، از نویسندگان محترم درخواست می‌شود قبل از ارسال مقاله به نشریه نسبت به اخذ کد شناسه پژوهشگر ORCID و رایانامه دانشگاهی/سازمانی اقدام نمایند.
نویسنده مسئول مکاتبات: نویسنده مسئول مقاله بایستی حتماً عضو هیئت علمی یک دانشگاه، مرکز یا پژوهشگاه باشد و مقاله حتماً توسط وی به مجله ارسال شود، و یا نامه تأییدیه مکتوب وی و فرم‌های ذیل همراه مقاله ارسال شود.
فایل‌ها و فرم‌های لازم: چهار فایل ضروری که باید از طریق سامانۀ دریافت مقاله‌ها ارسال شوند: ۱. فایل اصلی مقاله (بدون نام نویسندگان و با رعایت راهنمای نویسندگان)، ۲. فایل مشخصات نویسندگان؛ ۳. فرم تعهدنامه نویسندگان (باید شامل عنوان مقاله و نام و نام خانوادگی تمام نویسندگان باشد و به امضای همه نویسندگان رسیده باشد)؛ و ۴. فرم تضاد منافع (باید توسط نویسنده مسئول امضاء و به همراه فایل مقاله بارگذاری شود).
قالب مقالات نشریه: نسخه نهایی مقاله بعد از طی کردن مراحل داوری و پذیرش مقاله بایستی در قالب نشریه ارسال شود. در غیر این صورت ترتیب اثر داده نخواهد شد.

Main Image

مجله علوم روانشناختی

1402، جلد 22، شماره132

شاپای چاپی: 1735-7462

شاپای الکترونیکی: 2676-6639

مدیر مسئول: دکتر سودابه ارشادی‌منش

سردبیر: دکتر محمدعلی بشارت

مشاهده ی آخرین شماره

مقالات در دست چاپ


اطلاعات نشریه

 • شماره جاری: 1402، جلد 22، شماره132
 • شاپای چاپی: 1735-7462
 • شاپای الکترونیکی: 2676-6639
 •  مدیر مسئول وجانشین سردبیر: دکتر سودابه ارشادی‌منش
 • سردبیر: دکتر محمدعلی بشارت
 • مدیر پژوهشی و اجرایی: دکتر سوگل قاسمی
 • پست الكترونيكي:    info@psychologicalscience.ir

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشانی پست الکترونیکی خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار آخرین شماره نشریه در کادر زیر وارد کنید.

آمار وبگاه

 • کل کاربران ثبت شده: 2410 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • میهمانان در حال بازدید: 87 کاربر
 • تمام بازدید‌ها: 6699600 بازدید
 • بازدید 24 ساعت قبل: 3358 بازدید
 • تعداد مقالات دریافت شده: 2296 مقاله
 • تعداد مقالات منتشر شده: 1054 مقاله

بازنشر اطلاعات

نوع دسترسی: دسترسی آزاد به مقالات «مجله علوم روانشناختی» بر اساس  مجوز کرییتیو کامنز (CC BY-NC-ND) رایگان است.
 

کلیه حقوق این وبگاه متعلق به مجله علوم روانشناختی است.

طراحی و برنامه‌نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 CC BY-NC-ND 4.0 | Journal of Psychological Science

Designed & Developed by : Yektaweb

Creative Commons License
This work is licensed under the Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-NC-ND 4.0)